מאמרים

אדניות איכותיות מעץ

אדניות עץ איכותיות לבית לגינה ולסביבה

במהלך השנים האחרונות, אנחנו רואים גידול הולך וניכר בכמות האנשים אשר משתמשים באדניות עץ בבית או בעסק. יותר ויותר אנשים נוטשים את השימוש באדניות פלסטיק ועוברים להשתמש באדניות מעץ מסוגים שונים. השימוש באדניות הלך גדל בגלל האיכות שלהן. במאמר זה אנחנו נסביר מעט מה הופך אותן לאיכותיות כל כך וכיצד אנחנו יכולים להבחין בין אדנית עץ איכותית לכזו שלא.

לפני שנתחיל – שתי הבהרות קטנות; 

העובדה שאדניות עץ נחשבות איכותיות לא גוזל דבר מאדניות מסוגים אחרים אשר יכולים להתאים לצרכים ולמבנים שונים. כל מה שזה אומר שאדניות איכותיות מעץ יותר מאשר בחומרים אחרים.

העובדה השנייה שיש לציין היא, שאדניות איכותיות מעץ יכולות להיווצר רק על ידי בעלי מקצוע אמינים ומקצועיים שמכירים את התחום היטב. כלומר, עצם העובדה שמדובר באדניות איכותיות לא נובע רק מכך שמדובר באדניות עץ, אלא בעצם כך שמי שייצר אותן הוא בעל מקצוע מנוסה אשר מכיר את התחום, והוא הכין אותו בחשיבה מוקדמת ותוך שימוש בחומרים הנכונים.

אדניות עץ איכותיות לבית לגינה ולסביבה

מה הופך אדניות עץ לאיכותיות יותר

  • ראשית, מן הסתם, מדובר בחומר ממנו מורכבות אדניות אלו. עץ הוא חומר איכותי הרבה יותר מפלסטיק, שנחשב למתחרה העיקרי שלו בתחום האדניות. עץ הוא חזק יותר, מחזיק מעמד זמן רב יותר, עמיד בתנאי מזג אוויר שונים ולא פחות חשוב, הוא מעוצב יותר יפה. על כן מדובר בחומר איכותי שהופך את האדוניות לאיכותיות.
  • שנית, בשביל שנקבל אדניות איכותיות מעץ, לא מספיק שנשתמש בחומר זה, הרי יש סוגים שונים של עץ. בשביל ליהנות מאיכות מלא של האדנית אנחנו צריכים שהחומר יהיה עץ מלא ולא שום עץ אחר. אנחנו צריכים לוודא זאת לפני שאנחנו רוכשים אדניות לבית או לעסק, אחרת אנחנו עלולים לגלות שמכרו לנו אדנית מעץ סיבית אשר מתפורר בגשם הראשון.
  • שלוש, עץ מלא, הכוונה לעץ אורן, צפצפה או אשוח. אלו העצים המועדפים על יצרני אדניות עץ שמבקשים ליצור אדניות איכותיות. מדובר בעצים חזקים, עמידים, אשר גם מעוצבים היטב ומוסיפים לעיצוב של המקום.
  • ארבע, אדניות איכותית מעץ, הן אדניות שגם בנויות בצורה נכונה, הן יכולות להיות ריבועיות או מלבניות, אך הן צריכות להיות ישרות, עמוקות מספיק בשביל להכיל כמות חומר שתספיק לצמחים ולזרעים השונים, הן אמורות להיות כבדות מעצם היותן אדניות עשויות מעץ מלא, אך ניתן להזיזן באמצעות גלגלים שמחוברים אליהן או באמצעים אחרים.

כאשר אנחנו בוחנים אדניות עץ מול אדניות אחרות, במיוחד אדניות פלסטיק, קל להבין מדוע אדניות אלו נחשבות הרבה יותר איכותיות וטובות מהן. בעוד הפלסטיק איננו חזק, לא עמיד ולא מעוצב, הרי שאדניות עץ מכיל את כל התכונות הנ"ל ועוד מגוון רב של תכונות אחרות אשר הופכות אותו לאיכותי ומומלץ.

Back to list

Related Posts