מאמרים

אדניות עץ איכותיות לסביבה

אדניות עץ בעבודת יד, לבית לגינה או למשרד

 

כשאנחנו רוצים להקים גינה יפה בחצר או בגג, מן הסתם אנחנו גם רוצים לדאוג לסביבה. בדרך כלל הרצון ליצור סביבה יפה עם צמחייה מסוגים שונים משתלבת היטב עם הרעיון של דאגה לסביבה בהיבטים שונים.

דוגמא טובה לאופן בו זה בא לידי ביטוי היא בשימוש באדניות לסביבה, אדניות עץ אשר נחשבות איכותיות מאוד ומתאימות למגוון רחב של מקומות ומבנים, ולכן אנחנו רואים שימוש הולך וגובר באדניות עץ בבתי קפה, מסעדות, משרדים, חנויות, גינות ציבוריות וכן במבנים פרטיים כולל בתוך הבית עצמם וכן בגינות וחצרות מסוגים שונים.

לפני שאנחנו רוכשים אדניות עץ על מנת שנוכל לגדל בהן צמחים ועציצים מסוגים שונים, עלינו לבדוק כיצד הן מתאימות לשמירה על איכות הסביבה. כאן אנחנו נתייחס למספר נקודות אשר חלקן קשורות לאדנית עצמה וחלקן לעצם העובדה שניתן לגדל בהן עציצים וצמחים מסוגים שונים. חשוב לציין תחילה, שעל מנת שאכן אדניות יהיו טובות לסביבה, עלינו לוודא תחילה שאכן מדובר באדניות מחומר איכותי ולא אדנית אשר עשויה מחומרים פשוטים שאולי מתאימים לגידול צמחים אך לא בהכרח עונים להגדרה ידידותיים לסביבה.

 

אדניות איכותיות לסביבה, אדניות עץ - הללויה הארומה שבעץ

כיצד אדניות עץ איכותיות לסביבה

ראשית, להבדיל מאדניות מפלסטיק למשל, מדובר באדניות שנשמרות זמן רב, ניתן להשתמש בהן במשך תקופה ארוכה מאוד בלי שיש צורך להחליף או לשנות אותן. מכאן אנחנו יכולים להסיק שהתחלופה שלהן נמוכה. זה אומר שאנחנו לא צריכים לזרוק את החומר אלא יכולים להשתמש בו זמן רב.

שנית, אדניות עץ סופגות בצורה טובה יותר את המים ומונעות בזבוז, זאת להבדיל מאדניות פלסטיק שלא פעם גורמות לכך שכמויות מים גדולות יתבזבזו לחינם. זה נכון גם במקרה של קליטת מים גשם אשר נספגים טוב יותר במקרה של אדניות עץ מאשר במקרה של אדניות פלסטיק.

שלוש, גידולים שונים. אם אנחנו בוחרים להשתמש באדניות פלסטיק, אנחנו נאלצים לא פעם להשתמש במספר אדניות מאחר ואין בהן מספיק שטח לגדל כמה סוגים של צמחים, הרי במקרה של אדניות עץ, מאחר והן גדולות מחד וניתנות לחלוקה פנימית, אז אפשר לגדל בהן צמחים מסוגים שונים ובכך לחסוך מקום רב ולנצל בצורה אופטימאלית את התנאים השונים בשטח.

ארבע, אדניות עץ איכותיות ניתן לבנות על ידי חומרים ממוחזרים, בעבודה אשר מוכתבת על ידי תנאים ידידותיים לסביבה, זאת להבדיל מאדניות פלסטיק שחייבות להיבנות בשיטה מסוימת וחייבים גם לקנות אותן באופן תעשייתי. כאן שתהליך הבנייה הוא פחות ידידותי לסביבה.

לסיום, אנחנו יכולים לראות כיצד אדניות עץ הן ידידותיות לסביבה ושומרות עליה. אדניות אלו יכולות לשרת מקומות רבים במשך כל ימות השנה, וניתן לגדל בהם צמחים ועציצים מסוגים שונים. כל מה שצריך זה לבחור את הגידולים הנכונים שיכולים להתאים לתנאי השטח ומזג האוויר במקום.

Back to list

Related Posts