מאמרים

אדנית עץ יכולה להתאים לבית?

אדנית עץ 30x10x10 - הללויה הארומה שבעץ

האם אדניות עץ מתאימות לעיצוב הבית?

לא מעט אנשים משתמשים באדנית עץ לעיצוב הבית; במרפסת, בגינה או בחצר בשביל לגדל צמחים ופרחים שונים. היכולת של האדנית להחזיק מעמד זמן רב וכן היכולת שלה לאכלס צמחים רבים בו זמנית באדנית, הופכים אותה למשהו מיוחד.

אך יש לא מעט אנשים שבוחרים שלא לשים אותה במרפסת או בגינה, אלא דווקא בתוך הבית, בסלון, מטבח או מסדרונות. וכאן עולה השאלה, האם זה נכון, האם זה אפשרי ורצוי?
ננסה לענות על השאלה מתוך כוונה לעזור למי שחפץ לשים אדנית עץ בפנים הבית כפריט עיצוב, לא רק כפריט שמיועד להחזיק צמחים ופרחים.

לפני שנתחיל רק נספר, שניתן למצוא אדניות עץ מסוגים שונים, החל מאדניות מרבועות, מלבניות ומעוגלות. כמו כן אפשר למצוא אדניות עמוקות אשר מאפשרות להכניס לתוכן כמות אדמה גדולה, מה שיאפשר גידול נכון של הצמחים אותם שמחים באדנית. בנוסף, ניתן למצוא אדניות אשר ניתן לחלק אותן לאזורים כך שבכל אזור נוכל לגדל צמח אחר.

אדנית עץ 30x10x10 - הללויה הארומה שבעץ

אדנית קטנה לעיצוב הבית

האם וכיצד ניתן להשתמש באדניות עץ בתוך הבית

לגבי השאלה האם ניתן להשתמש באדנית עץ בתוך הבית, התשובה היא כן, בהחלט. ניתן להשתמש באדנית שכזו בכל חדר בו נבחר וכמובן נוכל להציב אדניות במרפסת הבית. האדנית מוסיפה לא מעט לעיצוב של הבית. בזכות העובדה שמדובר באדנית ייחודית בעלת מאפיינים כפריים, מאפיינים שיש בהם כדי להזכיר אביזרים ישנים כפי שאנחנו מכירים מסרטים או תמונות, הרי שהיא יכולה להוסיף לעיצוב הכולל של הבית.

מה עוד, מי רוצה יכול לצבוע את האדנית בצבעים שונים, ובכך להעניק לאדנית גוונים ייחודים, צבעים מיוחדים, אשר יוסיפו לא מעט למרחב. מלבד צבעים הרי שניתן להוסיף לאדנית אלמנטים שונים למשל פסיפסים, חריטות, עיצוב בזכוכית ועוד. כל אחד מהדברים הנ"ל הופך האדנית מ"עוד אדנית עץ" ליצירת מופת של ממש.

 

עם זאת חשוב לזכור מספר דברים כשמחליטים להשתמש באדנית עץ בתוך הבית.

  1. לא מדובר בפריט קל משקל, להבדיל מאדנית פלסטיק רגילה הרי שאדנית עץ היא יחסית כבדה במשקל. ולכן אם תרצו להזיז אותה ממקום למקום, אתם עלולים להיתקל בבעיה.
  2. מלבד העובדה שהיא שוקלת לא מעט היא גם תופסת לא מעט מקום, לכן רצוי למקם אותה באזורים מרווחים שלא מפריעים באופן כללי ולא מפריעים לתנועה.
  3. קחו בחשבון שאת הצמחים באדנית צריך להשקות, לכן אתם צריכים למצוא פתרון שהמים שאתם משקים לא ידלפו החוצה ולא ילכלכו את הרצפה. כמו כן לא פעם תצטרכו להתעסק עם האדמה אשר באדנית ועם הצמחים בתוכה, דבר שעלול ללכלך את רצפת הבית.
  4. אם יש לכם פרקט, תשימו לב שהאדנית לא תשרוט או תסדוק אותו.

לסיום, אדנית עץ יכולה להיות אלמנט יפה לעיצוב הבית מעבר לעובדה שהיא מאוד שימושית, אם רק מקפידים ומשתמשים בה בצורה נכונה

Back to list

Related Posts