מאמרים

איך לבחור אדניות עץ לגינה

אדניות לגינה מעץ טבעי, אדניות איכותיות בגדלים שונים | הללויה הארומה שבעץ

אנשים אשר מטפחים גינות יודעים, שיש באפשרותם למצוא לא מעט מקומות אשר מציעים להם אדניות עץ ייחודיות אשר בעזרתם הם יכולים לגדל צמחים ולהפוך את הגינה שלהם ליפה ביותר. אך לפני שהם עומדים לרכוש אדניות עץ לשם גידול צמחים, עליהם לדעת איך לבחור אדניות עץ לגינה.

לפני שאנחנו נציג כאן מספר פרמטרים לרכישת אדניות עץ, נציג בקצרה סוגים של אדניות ונלמד על ההבדלים ביניהם. יש לציין שבניית אדניות מעץ היא לא עניין של מה בכך, מבצעים את זה מומחים בתחום הנגרות אשר גם בקיעים בתחום העיצוב בעץ ובעלי ניסיון מעשי בגידול וטיפוח גינות, שכן בלעדי הידע בתחום זה, הם לא יוכלו לבנות אדניות עץ יעילות וטובות לאורך זמן.

אדניות עץ לגינה בגדליאדניות עץ לגינה, אדניות עץ בגדלים וצבעים שונים | הללויה הארומה שבעץם וצבעים שונים

אדניות עץ לגינה, אדניות עץ בגדלים וצבעים שונים

סוגים של אדניות עץ

אנחנו יכולים למצוא מספר סוגים של אדניות עץ, אלו נבדלים אחד מהשני במספר אופנים:

  1. גודל – אנחנו יכולים למצוא אדניות שמשתרעות לאורך מטרים ספורים וכן אדניות קטנות שמתאימות לצמחים בודדים.
  2. עומק – בדרך כלל העומק עומד על עשרות סנטימטרים עד מטרים, מתוך הנחה שהאדניות אמורות להכיל כמות חול נרחבת בשביל שהצמח יוכל לגדול בצורה טובה.
  3. סוג העץ – מרבית האדניות עשויות עץ מלא, עץ אשר עמיד לתנאים חיצוניים שונים.
  4. צבעים – הבחירה הבסיסית היא אדנית עץ בצבע חום אך אנחנו יכולים למצוא גם אדניות עץ בצבעים אחרים. בכל מקרה את הצבע ניתן להחליף במידה ואנחנו רוצים באמצעות צביעה פשוטה.

הפרמטרים לבחינת אדניות עץ

ישנם מספר פרמטרים איך לבחור אדנית עץ ואנחנו נתייחס לכולם, מתוך הנחה שתרצו לבחור את האדנית היעילה והטובה ביותר עבור הגינה שלכם.

  • השאלה הראשונה שעליכם לשאול את עצמכם היא מהו גודל האדנית שאתם צריכים. הגודל יקבע על גודל הגינה מחד וסוג הצמחים שאתם רוצים לגדל באדנית מאידך. אתם תרצו בוודאי אדנית עץ בה הצמח יוכל לגדול בצורה טבעית ונוחה בלי שיסבול מצפיפות, יתקפל וצמיחתו תיפגע.
  • השאלה השנייה תהיי, האם האדנית יכולה להחזיק מעמד בתנאים חיצוניים משתנים. קחו בחשבון שהאדנית צריכה לעמוד בחוץ בתנאי גשם ובתנאי שמש שונים. על כן היא צריכה להיות עשויה מחומרים חזקים ואיכותיים.
  • השאלה השלישית היא, עד כמה האדנית נוחה לעבודה עם הצמחים שאתם מתכוונים לגדל בה. לשם כך עליכם לוודא שהאדנית גדולה מספיק, יש בה מספיק מקום לחול, המים יכולים לחלחל עמוק לכל החלקים באדנית ואתם יכולים לעבוד עם כל צמח בנפרד במידת הצורך.
  • והרביעית, היכן ניתן להציב את האדנית. אומנם מדובר באדניות עץ לגינה, אך גם בגינה יש מקומות שונים בהם תרצו בוודאי להעמיד את האדנית, למשל, על האדמה, באזורים מוגבהים, על וו תלייה ועוד. עליכם לדעת שאתם יכולים לבחור את המקום בו תעמידו את האדנית בצורה בטוחה ונוחה.

רוצים לשדרג את הגינה או המרפסת שלכם באדניות עץ מעוצבות?

פנו אלינו עכשיו!
שלומי – 050-3444882

 

Back to list

Related Posts