מאמרים

בחירת אדניות עץ למסעדות ובתי קפה

אדניות גדולות לבתי קפה ומסעדות - אדניות מעץ | הללויה הארומה שבעץ

מזג האוויר הישראלי מאפשר גידול של צמחים ועציצים שונים בתנאים יחסית נוחים, כלומר אפשר לגדל את הצמחים והעציצים ללא צורך בהרבה מים, ברוב שעות היום יש אור טבעי מהשמש, ועל כן אפשר לראות שלא מעט בתי קפה ומסעדות דואגים לקשט את החלק החיצוני שלהן, קרי גינות וחצרות עם צמחים באמצעות אדניות עץ מסוגים שונים.

אותן אדניות עץ שאנחנו יכולים למצוא בבתי קפה ומסעדות, הן לא שונות מהותית מאותן אדניות שמתאימות למבנים פרטיים או מבנים מסחריים אחרים. ההבדל נובע מכך, שמדובר באדניות בסדרי גודל שונים, לרוב. סביר להניח שבמבנה פרטי נראה יותר שימוש באדניות קטן שלא תופסות הרבה מקום, לעומת זאת אדניות עץ למסעדות ובתי קפה, יכולות להיות גדולות, זאת אם הן יעמדו במגוון הנחות מוצא, אותן נציג כעת. אדניות למסעדות ומרפסות גדולות, דגם 'אייתן' - הללויה הארומה שבעץ

בשביל לבצע שימוש נכון באדניות גדולות אלו, צריך לבחון תחילה את השטח בו מתכוונים להציב אותן. צריך לזכור שכל מקום בו תוצב אדנית, יבוא על חשבון מקום של שולחן, כיסא או מקום בו אורח של המקום יוכל לעבור בצורה נוחה. מצד שני, צריך לקחת בחשבון, שברוב המקרים ייעשה שימוש באותן אדניות על מנת לתחום את אזור הישיבה ולהפריד בינו לבין חלקים אחרים, למשל הרחוב או שטחים אחרים בבית הקפה והמסעדה. לפיכך, האדניות לא יתפסו שטח משמעותי, וישרתו את המקום לא רק בעיצוב אלא גם ביצירת מתחם סגור, לכאורה.

הנחה אחרת היא, שאותן אדניות אמורות לאכלס צמחים שלא יפריעו ברמה כזו או אחרת לאורחים, לכן אפשר להשתמש באדניות בצורות ובגדלים שונים, כל עוד הצמחים שמאוכלסים בתוכן, הם ישרים שצומחים לגובה ולא לצדדים. מבחינה זו, צריך לבחור אדנית שתהיה מסוגלת להחזיק צמחים כאלה.

אילו סוגי אדניות לבתי קפה ומסעדות ניתן למצוא

קיימים בשוק מגוון רחב של אדניות עץ למכירה מסוגים שונים, אשר יכולים להתאים למסעדות ובתי קפה. האדניות הקלאסיות הן כאלה שמגיעות בצבע חום, בגובה אחיד, מלבניות, אדניות שמאפשרות לאכלס צמחים ועציצים שצומחים לגובה וגם כאלה שנשארים נמוכים.

אדניות יותר מפותחות ומרשימות הן כאלה שיש ביניהן חלוקה של גבהים, כלומר, חלקן נשארות נמוכות בעוד אחרות הן גבוהות יותר. זה מעניק עיצוב ייחודי למקום ומגדיל את אפשרויות הגידול באדנית.

כל בחירה של אדניות עץ לבתי קפה ולמסעדות, צריכה להתבצע אחרי שמבצעים תכנון ועיצוב קפדני של המקום, מחלקים בצורה נכונה את שטח הישיבה וכמובן שהכל צריך להתבצע על פי האישורים הנדרשים  מבחינת פריסת אדניות בשטח חיצוני. נקודה נוספת היא, לפני שבוחרים אדניות ועציצים לגידול, מוטב להתייעץ עם בעל מקצוע בכל הקשור לסוג הצמחים שמבקשים לגדל באדניות. יש לבדוק האם הם מתאימים לתנאי מזג האוויר, כמה מים הם צריכים והם הצבע והריח שלהם יתאים למסעדה או לבית הקפה.

Back to list

Related Posts