מאמרים

בנייה ותכנון נכון של גגות רעפים

בניה ותכנון של גגות רעפים

בשנים האחרונות רבים בוחרים לבנות גגות רעפים בשל היופי ותכונות כמו חוזק או עמידות. על בנייה ותכנון נכון במאמר הבא.

תכנון נכון מבטיח ליהנות מיתרונות רבים

גג רעפים הוא גג אשר מצמצם את היקוות המים על הגג, זאת בהשוואה לגג בטון. בניית הרעפים מאפשרת לוודא כי הגג עמיד בפני מזג האוויר וכן אין צורך בתחזוקה שנתית.  יתרון נוסף אשר  מבטיח תכנון נכון הוא בידוד- הגובה של הגג יוצר הפרדה בין תקרת הבית לגג וכך מונע מהקרניים של השמש לפגוע בתקרה ולגרום לעלייה משמעותית בטמפרטורות , דבר אשר יפגע באיכות החיים  שלכם ויצריך פתרונות על מנת להתמודד עם החום.

בעת התכנון יש לתת את הדעת בעניין הרעפים

בעת תכנון נכון של גגות רעפים יש להביא בחשבון את עניין הרעפים.  בשנים האחרונות ניתן לראות רעפים רבים ואין מדובר במשימה פשוטה בשל ההצפה של השוק. ליווי אישי של חברה מתמחה בתחום יכול לחסוך לא מעט התלבטויות  ואף למנוע מחיר גבוה. היות וישנם רעפים רבים, קיימת חשיבות רבה להכיר את הרעפים השונים ולאפשר להתרשם.  מומחים בתחום יסייעו לכם בבחירת הרעפים בהתאם לצרכים שלכם. תכנון נכון של רעפים בשילוב היוועצות של אנשי מקצוע יסייע לכם להעניק לגג את הכיסוי הטוב ביותר.

אילו סוגי רעפים תמצאו

כיום ניתן למצוא סוגים שונים של רעפים בין היתר רעפי חרס, רעפי בטון וכן רעפי פלדה. בבואכם להגיע אל שלב הבחירה חשוב מאד להגיע לאולם תצוגה על מנת לבחון את ההיצע. נציין כי רעפי חרס מתאימים לגגות רעפים בשל עמידות רבת שנים. לעומת זאת, רעפי בטון נחשבים מבוקשים במיוחד בשל מבחר רב של צבעים- הרעפים הנ"ל מגיעים במגוון רחב של צורות  המתאימות לחלקי הגג השונים.  יש לציין כי בשלב תכנון הגג יהיה עליכם ליידע את האדריכל באשר לבחירה- יהיה זה הוא אשר יגיש בשמכם את תוכנית המתאר של הבית החדש ויהיה עליכם לקבל אישור בנייה טרם היציאה לדרך, כאשר אחד הפרמטרים אשר יש להביא בחשבון הוא עניים הגובה המשפיע על שיפוע הגג.

תכנון נכון של מפוח לגגות רעפים

מפוח נחשב  לאמצעי בו עושים שימוש לצורך הנעה אוויר , זאת באמצעות פעולה של יניקה או דחיפה.  למעשה, התקנת המפוח נועדה לצורך פינוי האוויר החם.  אם מדובר בבית פרטי , הרי התקנת מפוח ישמש למיזוג אוויר- המפוח יוצא אוויר חם ויכניס אוויר קר באמצעות טכנולוגיה מתקדמת.

בהתאם לתו תקן ישראלי 3.10.3 האוויר המכני יאפשר 4 החלפות אוויר פעם בשעה. באמצעות  התקנת מפוח לבית האוויר אשר היה כלוא יצא החוצה ויכנס אוויר חדש.

Back to list