מאמרים

גדרות מעץ – עשה זאת בעצמך

היתרונות שבגדרות מעץ - הללויה הארומה שבעץ

מי מבינכם, עם יד על הלב, לא היה רוצה, בכל מאודו, לגור בבית פרטי? נראה שהתשובה לשאלה הזאת היא רטורית לחלוטין, וזאת משום שכל אחד היה רוצה בזאת. בעוד שהמגורים במרכז העיר צפופים האחד לשני, כל הבתים עם הגינות ממש צמודים זה לרעהו, אין כל עוררין על החשיבות הראשונה במעלה של הקמת גדר מעץ בגינה. הדבר נובע, בעיקר, אבל לא רק, מכך שהיא מעניקה לכם קמעה פרטיות, כמו גם מידת רוגע כזאת או אחרת בגינה שלכם, בלי כל קשר עד כמה שהעולם מסביבכם רועש וגועש. מאוד התאמצנו בכתיבת המאמר הזה, לפיכך ומתוך התחשבות בנו, אנו מבקשים שתקראו למן ההתחלה ועד לתום מאמר זה, ותגלו – גדרות מעץ – עשה זאת בעצמך. 

מה צריך לדעת על גדרות עץ מוכנות בהתקנה בעונת החורף?

התקנה של גדרות עץ מוכנות מהווה סוג של עבודה שיש להיערך אליה בהתאם, כאשר כל סיוע נוסף יתקבל בידיים פתוחות. יש להביא בחשבון שלגדר מעץ מוכן מלווה משטח גדול למדי, ואף שהיא תתפוס "מקום של כבוד" בעונת החורף הסוערת. יש מי שלא מתייחס לזה ברצינות, כאשר הוא מתקין בעצמו את הגדר מעץ בביתו.

זאת הסיבה העיקרית שעליכם לעגן כראוי את הגדר מעץ המוכנה בקרקע. על מנת ליהנות מהעמידות של גדר זאת, טוב תעשו באם תאטמו את העץ שבה, משום שעם הגשמים הראשונים תחול חדירה שלהם לתוך העץ, כאשר אור השמש עוד פעם ייבש אותה, מה שייצור כיווץ ומאוד יחליש את הגדר המוכנה מעץ, שיסב נזק לאורך החיים או לעמידות של העץ.

האם לפני התקנה של גדרות עץ להרכבה עצמית יש לדאוג לעניין הבטון?

ברור מאליו, כי בטרם תתקינו גדרות עץ להרכבה עצמית עליכם, קודם כל ולפני הכול, לדאוג לכל העניין של הבטון. הצלחנו לבלבל אתכם? הסירו כל דאגה מעל לבכם, מיד הכול יתבהר לכם. ובכן, כדי לערבב את הבטון, צריך להשתמש, מן הסתם, במערבל בטון. במידה ויש בידכם אצווה של הבטון, הגיע הזמן לנקב אותו אל תוך החורים. קודם כל, עליכם להניח בחלל שכבה של חצץ. בשלב השני, תמשיכו בניקובים של הבטון לחורים, בד בבד תשמרו על המוט יציב במקום שלו, תחת תמיכה במוט, בעוד אתם מנקבים שוב ושוב את הבטון. בשלב הכמעט אחרון, תפזרו קמצוץ חצץ על גבי הבטון, וזאת על מנת שתקבלו משטח מוגמר, וחינני בנראות שלו. ולסיום הסאגה הזאת, תחזרו על כל השלבים שתוארו לעיל, עד שכל המוטות יונחו באופן יציב בתוך האדמה.

מה היא השיטה הכי קונבנציונלית של הקמת גדרות מעץ עשה זאת בעצמך?

מרבית החנויות בשוק יציעו לכם גדרות מעץ עשה זאת בעצמך שימלאו את כל הצרכים שלכם ליצירת גדר מרהיבה. השיטה הכי קונבנציונלית באה לידי ביטוי במוטות, אשר אותם תמקמו בצורה שווה באדמה. כל אביזרי או חלק הגדר המודולריים זמינים במגוון רב של חומרים או של סוגים, שאותם ניתן להתקין בקלות בין העמודים. ברור שקיימות הרבה חלופות, אבל זה יותר בשיטת הניסוי והטעייה של מה שהכי מתאים לכם.

Back to list