מאמרים

פיתוח סביבתי לאחר התקנת בריכה או ג'קוזי באמצעות דק מעץ

haleluyawood-woodwork-11

מתכננים להתקין בריכת שחייה או ג'קוזי בגינה הפרטית בביתכם? האם התקנתם לאחרונה ג'קוזי בחצר או במרפסת ואתם מעוניינים לשדרג את העיצוב וליהנות מדק יוקרתי ועמיד? ובכן, לאחר תכנון והתקנת בריכת שחייה או ג'קוזי כדאי לדאוג גם לפיתוח סביבתי באמצעות חברה מקצועית המתמחה בכך. יש מגוון פתרונות ורעיונות לפיתוח סביבתי לבריכה או לג'קוזי, בעיקר בעזרת דק איכותי מעץ טבעי או סינטטי.

חיפוי משטחי חוץ באמצעות דק עץ

לאחר שחברה מקצועית התקינה עבורכם בריכה חדשה בגינת הנוי שלכם, בין אם בריכה עילית ובין אם זו בריכת בטון, פיברגלס או מתועשת, חשוב לחפות את המשטח מסביב לבריכה, בהתאם למגבלות השטח והתקציב. אחד הפתרונות המרשימים והאיכותיים ביותר לחיפוי המשטח מסביב לבריכה הוא באמצעות התקנת דק מעץ טבעי.

הדק מסביב לבריכה משדרג את חוויית הרחצה והשחייה בבריכה הפרטית, הוא גם תורם למראה יוקרתי של החצר, מקרב את הטבע לסביבת המגורים וגם מהווה משטח בטיחותי למניעת נפילות והחלקות. כדאי לבחור דק מעץ איכותי ועמיד כיוון שהדק חשוף לפגעי מזג האוויר, כמו כן הוא מותקן מסביב לבריכה לכן העץ נרטב ומחייב תחזוקה שוטפת כדי להגן על הדק.

דקים מעץ טבעי זולים יותר משיטות חיפוי אחרות, הדק עמיד ונוח לשימוש כל ימות השנה, הוא פחות מתחמם בקיץ, נעים לדרוך עליו גם ברגליים יחפות, אך חשוב לדאוג לתחזוקה שוטפת, עדיף בעזרת אנשי מקצוע מיומנים.

דק מסביב לבריכה משפר את המראה של הגינה, הוא גם מעלה את שווי הנכס ותורם לחיסכון במים בגלל חיפוי הקרקע. יש מגוון פתרונות ורעיונות לעיצוב ולהתקנת משטחי דק מסביב לבריכה, לכן חשוב לפנות רק לחברה מקצועית המתמחה בעבודות עץ ופיתוח סביבתי.

פרגולה להצללה

פיתוח סביבתי מסביב לבריכה או לג'קוזי כולל לרוב גם התקנת פרגולה מעץ, עדיף לבחור פרגולה מעץ אם מתקינים דק מעץ טבעי הגלל המראה היוקרתי והשילוב המוצלח ביניהם. הפרגולה נועדה לצורך הצללה, כך ניתן לשבת בנוחות ליד הבריכה או לשכשך בג'קוזי גם כאשר השמש קופחת מעל וגם כאשר יורד מעט גשם.

לאחר התקנת ג'קוזי לגינה בשטח חשוף לשמש, מומלץ להתקין פרגולה מעל כדי לאפשר לדיירים לשהות במים החמימים כל השנה, בלי לסבול מקרני שמש ישירות. אגב, אפשר להתקין פרגולה כשרה בעלת שלוש דפנות לפחות שיכולה לשמש גם כסוכה בחג, וכפרגולה איכותית ועמידה בשאר ימות השנה. זו פרגולה מיוחדת שניתן לקפל ולאחסן במידת הצורך.

אדניות מעץ

לאחר התקנת דק ופרגולה, בהתאם לעיצוב הרצוי שלכם, כדאי להתקין גם אדניות עץ להשלמת המראה ולעיצוב אסתטי מרשים ויוקרתי. את האדניות ניתן לייצר לפי דרישה ומידות שהלקוח דורש, מסוגי עץ שונים העוברים טיפול מיוחד כדי להגן על העץ מפני פגעי מזג האוויר, ובעיקר מים וקרינה.

Back to list