מאמרים

איך לטפל ולשמור על אדניות מעץ

בבתים רבים אפשר לראות היום לצד אדניות פלסטיק אשר מונחות במרפסת גם אדניות עץ בגדלים שונים. אלו מונחות על מעקה המרפסת או בפנים הבית. באדניות אפשר למצוא שורה של עציצים וצמחים מסוגים שונים אשר גדלים שם והופכים את המקום לייחודי ויפה.

כעת עולה השאלה, כיצד אפשר לשמור על אדניות עץ, באופן כזה שהן יחזיקו מעמד זמן רב, לא יישחקו ולא ייהרסו. לשם כך יש צורך לבצע פעולות שונות לטיפול ושימור באדניות לאורך זמן ובהקפדה מקסימאלית.

לפני שנסביר כיצד מטפלים ומשמרים אדניות עץ, נסביר בקצרה מדוע אנשים רבים בוחרים להשתמש בהם, הן במרפסת ובפנים הבית ובן בחצר ובגינה לאכלוס עציצים וצמחים שונים. לא פעם אפשר לראות אדניות עץ גדולות וקטנות בהם גדלים זה לצד זה, צמחים שונים אשר יוצרים גינה ייחודית ומרשימה.

איך לטפל ולשמור על אדניות עץ

מדוע לבחור דווקא באדניות מעץ?

ההסבר לכך הוא שאדנית עץ משלבת בתוכה גם חוזק ועמידות אך גם חמימות ועדינות, היא משתלבת היטב בגינה ובחצר, אפשר לשים אותה בפנים הבית וליהנות ממנה, היא חזקה מעצם העובדה שהיא עשויה עץ מלא, והיא מדופנת כך שאין צורך להכניס לתוכה אדניות אחרות אלא אפשר להשתמש בה באופן מיידי. יש להדגיש עוד, שמדובר באדנית אשר אטומה היטב ויכולה להחזיק מעמד בכל מזג אוויר. נקודה אחרונה היא, שניתן לצבוע אותה בשלל צבעים ובכך להוסיף אלמנט ייחודי של עיצוב.

 

כיצד מטפלים ומשמרים באדניות מעץ?

  • ראשית, יש לוודא כל הזמן שהן נקיות ואין בצמחים שום גורם מזיק שיכול להרוס את העץ ובפרט את הצמחים. לשם כך יש לטפל היטב בצמחים ובמידת הצורך לבצע הדברה. צריך לזכור שישנם מזיקים שעלולים לגרום נזק לעץ מסיבות שונות.
  • שנית, יש לוודא שהאדניות חזקות, הן בשביל שהן לא יקרסו מכמות הצמחים והעציצים שיש בתוכם וכן מכמות החול שאנחנו אמורים להכניס פנימה. לכן יש לחזק את האדניות היטב, מומלץ לייצב אותן על שטח ישר ובמידת הצורך להציב מתחתיהן חומר מסוים שיוכל להחזיק אותן בצורה יציבה.
  • שלוש, על מנת שהמים יתנזקו בצורה טובה ולא ייגרמו נזק לעץ, יש לוודא שהם ייקלטו היטב בחול וכן שיהיו חורים דרכם המים יוכלו לצאת בצורה נוחה החוצה. מיותר לומר שהעץ עצמו חייב להיות מסוג של עץ מלא, איכותי וחזק, בשביל שלא ייהרס.
  • ארבע, מאחר ולא פעם הצבע של העץ נהרס בתנאי מזג אוויר שונים, יש לחדש את הצבע מעת לעת, ולבדוק שתנאי מזג האוויר לא הרעו את מצב האדנית מבפנים ומבחוץ, במקרה וכן, אז יש לבצע חידוש עץ על מנת שלמור על המראה של האדנית וכן על איכותה.

חשוב לומר, ככל שמטפלים ומשמרים יותר את האדנית, כך הסיכוי שהיא תחזיק מעמד זמן רב יותר, גדל מה שמיטב עם הסיכוי של הצמחים לגדול בצורה טובה ונכונה באדנית.

Back to list

Related Posts