מאמרים

כך תבחרו פרקט מתאים לבית שלכם

כך תבחרו פרקט מתאים לבית שלכם | הללויה הארומה שבעץ

בחנו את האפשרויות שלכם

בשנים האחרונות ניתן לראות כי רצפת פרקט הפכה פופולרית ביותר בקרב ישראלים רבים המעוניינים לייצור בבית מראה חמים ונעים. כיום ניתן להבחין במספר סוגים כאשר קיימת חשיבות עליונה לבחירת סוג הפרקט המתאים.

פרקט למינציה: פרקט זה עשוי מלוחות דחוסים של שבבי עץ המודבקים זה לזה ומעליהם ניתן להבחין בהדפס כגון עץ וחומר מגן. כיום ניתן למצוא פרקט למינציה הכולל מרקם דומה לפרקט עץ טבעי כאשר האיכות של הפרקט משתנה בהתאם לחומר ממנו עשויים הלוחות וכן איכות ההדפסה של הדוגמא.

פרקט עץ גושני: מדובר בפרקט עץ קלאסי בו כל יחידה נחתכת ומעוצבת מתוך העץ הטבעי- משמעות הדבר היא כי מדובר בגוש עץ מלא ולא שכבות עץ. נציין כי פרקט זה נחשב יוקרתי למדי כאשר הלוחות של הפרקט מאפשרים חידוש המראה באמצעות שיוף וליטוש.

פרקט עץ רב שכבתי: מדובר בפרקט הכולל מספר שכבות של עץ כאשר העץ הנבחר מצוי בשכבה העליונה ומצופה בשכבת מגן. בדומה לפרקט עץ גושני, גם הפרקט הזה ניתן לליטוש, אך יתרונו בא לידי ביטוי במחיר.

פרקט שעם: מדובר בפרקט הנחשב למילה אחרונה בעולם הפרקטים בשל היותו ידידותי לסביבה מבחינת התקנה ותחזוקה.

 

מה חשוב להביא בחשבון בעת התקנת הפרקטים

בעת ההתקנה חשוב ביותר להביא בחשבון מספר פרמטרים אשר יסייעו לכם בבחירת הפרקט המתאים ביותר לבית וכך תאפשרו לכם ליהנות ממראה חדשני ומרהיב.

  • התאמה: קיימת חשיבות רבה להתאים את הפרקט לאזור ההתקנה ולמאפיינים השונים. כך לדוגמא פרקט עץ או פרקט למינציה לא ממש יתאימו לאזורי רטיבות, זאת בשל העובדה כי רטיבות עשויה לגרום להם להתנפח
  • עמידות: במידה ויש לכם בעלי חיים בבית ההמלצה היא לבחור פרקט עמיד לשריטות כמו פרקט למינציה על פני פרקט עץ.
  • בידוד: אם אתם סובלים מבעיות שינה ומעוניינים לישון היטב, הרי יהיה עליכם לבחור פרקט אשר מבודד אקוסטית את אזור השינה שלכם.
  • עלויות: נוסף על כך, יהיה עליכם להביא בחשבון את העלויות הנלוות אשר לא מסתכמות רק במחירי הפרקט עצמו אלא יהיה להוסיף תשתית אשר נועדה לספק בידוד מרעשים ולמנוע את היפרדות הלוחות.
  • בחינת שיטת התקנה: יתרה מזאת, יהיה עליכם להביא בחשבון את שיטת ההתקנה בהתאם לצרכים השונים ועל כך יהיה צורך להתייעץ עם מומחים בתחום.  התייעצות עם מומחים בתחום תאפשר לכם לבחור את השיטה המתאימה ביותר.

 פרקטים  והטיפול בהם לאחר הרכישה

לאחר רכישת פרקטים יהיה צורך להקפיד על טיפול איכותי במטרה ליהנות מרכישתם לאורך זמן רב. כך לדוגמא השילוב שלהם ביחד עם מים לא ממש מסתדר ולכן יש להימנע מחשיפה למים ולהעדיף לנקות באמצעות שאיבה או טאטוא.

יתרה מזאת, קיימים חומרי ניקיון ייעודיים המאפשרים לשמור על הברק.

Back to list