כללי

כל מה שצריך לדעת בנושא איטום גגות

זיפות גגות

כל מה שצריך לדעת בנושא איטום גגות

בשנים האחרונות ניתן לראות בבתים רבים גגות רעפים הנחשבים מרהיבים ביופיים וכוללים לא מעט תכונות כמו למשל חוזק, עמידות וחסכון באנרגיה. אותן תכונות מתאימות לארצות קרות בשל החומר ממנו עשויים הגגות המאפשרים ניקוז פשוט של מי גשמים.

 מתי הזמן הנכון לבצע איטום

בעונת החורף רבים עשויים לסבול מבעיית ניקוז מי הגשמים כאשר הסימנים העיקריים הם נזילות או הצטברות  מי הגשמים על הגג, אך גם ניתן למצוא לכלוך רב.  כולנו שמענו את המשפט הידוע תזמון זה הכל בחיים והדבר נכון בהחלט לנושא של איטום גגות.  הזמן הטוב ביותר לביצוע המשימה הוא דווקא בעונת הקיץ רגע לפני הגשמים.  בעונת החורף הביקוש לעבודות איטום עולה וכך גם המחיר. עם זאת, אל תתפשרו על המחיר – פשרה על המחיר עשויה לבוא לידי ביטוי בתוצאה לא איכותית.

מה כוללת עבודת זיפות גגות

כחלק מעבודת האיטום יש לבצע עבודת זיפות גגות – זיפות המיושם בצורה המקצועית ביותר מתאים לגגות משותפים בשל היכולת של הזפת להגיע למקומות קשים כמו למשל מתחת למנוע המזגן. על מנת לבצע את עבודת הזיפות כהלכה יש להכין היטב את המשטח ולערוך ניקוי בגג וכן לבדוק שיפועים או חורים. במסגרת הזיפות מתחילים בחימום של הזפת במיכל המתאים לכך תוך העברה של הזפת לדלי על מנת לשפוך את הזפת ולאחר מכן למרוח אותה בתנועות משיכה באמצעות מברשת. בעלי מקצוע מומחים בתחום יקפידו על פיזור זפת  חמה במטרה ליצור חיבור טוב.

זיפות גגות

בבחירת שיטות האיטום המתאימה יש לבחון היטב את התשתית

בניגוד לעולם בו הפכים נמשכים זה לזה, הרי בתחום האיטום אין זה כך. מה הכוונה? חומר ביטומני ימשך לחומרי  ביטומני ולא לחומר פלסטי.  מכאן, בבחירת שיטת האיטום המתאימה ביותר יש לברר מהי תשתית האיטום. כך לדוגמא אם הגג עבר איטום באמצעות חומר אקרילי, הרי חומר ביטומני לא יקשר היטב לחומר אקרילי וככל שיעבור הזמן יווצר ביניהם רווחים אשר יפגעו בפעולת האיטום. טרם בחירת שיטת האיטום יש לבצע ניקיון יסודי של הגג ולשם כך יש לבחור קבלנים איכותיים אשר יקפידו על ביצוע השלב.

שימו לב כי בחירת קבלנים שאינם מקפידים על שלב זה משמעות הדבר היא ייצור בועות אוויר אשר יפגעו בעבודה.   על מנת שהעבודה תתבצע על הצד הטוב ביותר, חשוב מאד לפנות לקבלני איטום שמעניקים אחריות על ביצוע העבודה וגם לוקחים אחריות מלאה.

על מנת לאתר את הקבלנים האיכותיים ביותר יש להתייחס לפרמטרים כמו שיטת עבודה, ניסיון ומקצועיות- התייחסות לפרמטרים הנ"ל תסייע רבות בבחירה. בנוסף, יש לערוך סקר מקיף אשר במסגרתו יש להתייעץ עם לקוחות קודמים. המלצות מטעם לקוחות קודמים אשר התקבלו באמצעות שיחה טלפונית עשויות לסייע רבות בעת קבלת ההחלטה.

Back to list