מאמרים

למה עכשיו זה הזמן לתקן את הגג?

תיקון גגות רעפים

עכשיו זה הזמן לתקן את הגג, כי החורף הגיע. עכשיו זה הזמן לתקן את הגג, גם אם זה קיץ, כי החורף יחזור במוקדם או במאוחר. באופן כללי, לפני שמגיע החורף, גם אם אין בעיה ידועה – כדאי לוודא שבאמת אין אחת כזאת ולבצע בדיקה קפדנית לגג, למרזב ולארגז הרוח. הנזקים העשויים להתרחש כאשר ירדו גשמים הם גדולים, ותיקונם יעלה יותר מאשר בדיקת מצבו של הגג. כמובן שאם כבר קיימת בעיה בפועל, אז אין זמן לבזבז, ומומלץ לגשת למלאכה – ובפרט עכשיו, כשהחורף כאן.

תיקון גגות רעפים

ביצוע בדיקות

החורף טרם הגיע לשיאו, אך יום אחד זה יקרה. לכן חשוב לבצע בדיקות לגג – גם אם אינכם חושבים שיש בעיה. עדיף להיות מוכנים ומזומנים למי הגשמים. עצם כך שאתם חושבים שאין בעיה, לא אומר בוודאות שלא קיימת אחת, וזהו קו החשיבה שאמור להנחות אתכם.

מניעת נזקים חמורים יותר

תיקון גגות רעפים מוקדם מונע נזקים גדולים יותר בהמשך, ובהתאם גם עבודה רבה יותר והוצאות כלכליות משמעותיות יותר. במקום בעיה בגג בלבד, נקבל בעיה בחלקים נוספים במבנה, בעקבות חדירה של נוזלים למקומות וחלקים נוספים. חדירת נוזלים יוצרת לרוב גם עובש בקירות הבית, וזהו מצב שאינו בריא לדיירים שלו. באופן כללי, יש לתקן את הגג ברגע שבו מתגלה בעיה, ולא לדחות את התיקון למועד אחר, בין אם מדובר בעונת הקיץ או בעונת החורף.

יותר מאוחר – יותר קשה

ככל שעונת הגשמים מתעצמת, כך קשה יותר לעבוד ולבצע תיקונים על הגג. נקודה נוספת היא החלפת רעפי הגג כולו ברעפים חדשים, במידה ומתעורר צורך לעשות כך. זהו פרויקט אשר מתבצע על פני מספר ימים, ויש לבצע ולהשלים אותו בסביבה יבשה לחלוטין. לרוב עבודה זאת מתבצעת בקיץ או ממש בתחילתה של עונת החורף, ולאחר מכן קשה לבצעה. זהו מקרה נוסף שבו משתלם לראות את הנולד ולהקדים תרופה לפני שהמכה תגיע.

תיקון מרזבים וארגזי רוח

רעפי הגג אינם האלמנט היחיד שיש לבדוק ולתקן בעת המוקדמת ביותר, אלא גם המרזבים וארגזי הרוח. לחלקים הללו ישנה משמעות רבה בשמירה על ניקוז תקין ותקינות גג הרעפים, לכן יש לקחת אותם בחשבון ולדאוג לתיקונם במידת הצורך.

 

 

Back to list