מאמרים

כיצד לעצב מרפסת עם אדניות עץ

אדניות עץ קטנות למרפסת

רוכשים בית חדש עם מרפסת פתוחה או סגורה ומעוניינים לעצב אותה עם אדניות עץ בגדלים שונים? זה הזמן לבדוק את האפשרויות אשר קיימות בשוק, וכל מי שמכיר את השוק של אדניות עץ יודע שקיימים גדלים שונים ומגוונים שלהן שיכולות להתאים לעיצוב המרפסת.

בטרם נציג שורה של דוגמאות לעיצוב מרפסת עם אדניות עץ, נסביר בקצרה את הנקודות שיש להתייחס אליהן בעת ההחלטה על תהליך העיצוב, וכן מדוע רצוי לבחור באדניות עץ על פני אדניות מסוגים אחרים.

אדניות עץ קטנות למרפסת

ההחלטה על אדניות עץ נובעת משתי סיבות עיקריות;

ראשית, הן אדניות שמחזיקות מעמד זמן רב ולכן ברגע שנקנה ונשתמש בהן, לא יהיה צורך להחליף או לרכוש אדניות אחרות במקום. השימוש בהן יהיה לטווח הארוך, מה שיחסוך עלויות רבות וגם יקל עלינו בתהליך העבודה.

שנית, מדובר באדניות ידידותיות לסביבה מסיבות שונות והן גם מעוצבות בצורה יותר יפה מאשר אדניות אחרות. מאחר וניתן לצבוע ולעטר אותן בצורות שונות.

כשבוחרים לעבוד עם אדניות עץ לעיצוב המרפסת יש לקחת בחשבון מספר נקודות, אליהן נתייחס כעת:

  1. גודל המרפסת. הגודל יקבע את כמות האדניות שנוכל להכניס למרפסת וכיצד. הרעיון הוא מצד אחד להכניס אדניות שיאפשרו לגדל צמחים רבים, מצד שני, שהן לא יתפסו את כל המקום במרפסת וישאירו לנו מספיק מקום גם לדברים אחרים.
  2. מיקום המרפסת, הכוונה המיקום ביחס לשמש, כך יהיה אפשר לדעת אילו צמחים בדיוק ניתן לגדל באדניות.
  3. מבנה המרפסת, האם זה מרפסת פתוחה או סגורה. שאלה זו חשובה הן מבחינת השמש והן מבחינת הגשם בימי החורף. כמו כן שאלה זו חשובה בשביל לדעת איפה בדיוק למקם את האדניות.
  4. למה בדיוק המרפסת משמשת. האם זו מרפסת ליופי, מרפסת ישיבה או מרפסת שיש כוונה לעבוד בה או לבצע בה שירותים שונים. זה ישפיע על ההחלטה כיצד לעצב אותה בצורה נכונה.

 

כיצד מעצבים מרפסת עם אדניות עץ

בשלב הראשון, על פי שטח המרפסת, בוחרים את כמות האדניות, ואת המיקום בהם רוצים להציב אותם. יש אפשרות להציב את כל האדניות באזור אחד, כך שהאזורים האחרים יהיו ריקים לדברים שונים, בעוד שאפשרות אחרת היא לחלק את האדניות על גבי כל המרפסת ובכך ליצור תצורה הרבה יותר יפה ומלאה של האדניות.

בשלב השני, יש להחליט על גודל האדניות, אפשר להשתמש באדניות גדולות שמאפשרות אכלוס של מספר עציצים ואפשר להשתמש באדניות קטנות עם אפשרות לגדל עציץ אחד או שניים. ההחלטה נובעת ממשאבים וכן מהשאלה כמה צמחים רוצים לגדל במקום.

בשלב השלישי נבחר את סוג האדניות על פי צורתן, האם יהיו אלו אדניות מרובעות, מלבניות, עגולות. זו שאלה שנובעת גם משאלת הגודל של המרפסת וכן עד כמה הצורה של האדנית מאפשרת ליהנות מתנאי מזג האוויר במקום.

 

Back to list

Related Posts