מאמרים

מה ניתן לגדל באדניות גדולות

אדניות גדולות - מה ניתן לגדל באדניות גדולות מעץ

כשאנחנו מחליטים לעצב גינה קטנה במרפסת, גג הבית או אפילו בחצר שלנו, אנחנו שואלים את עצמנו לא פעם, האם לקנות מספר אדניות ולשתול בהם צמחים שונים או שמא עדיף לרכוש אדניות גדולות ולשתול אך ורק בהן צמחים ועציצים מסוגים שונים, באדנית אחת.

ההחלטה אילו פרחים וצמחים לשים בתוך אדניות גדולות, מתקבלת על פי פרמטרים שונים, בין היתר, תנאי מזג האוויר, תנאי השטח, למשל, כיווני השמש והצל, מיקום הקירות אשר יכולים להשפיע על אופי הצמיחה, ופרמטרים אחרים שיכולים להשפיע. מן הסתם ההשפעה הגדולה ביותר היא זו של מזג האוויר וכן של אופי הגידול. על מנת שהצמחים יגדלו כמו שצריך יש לטפל בהם בצורה נכונה עם כמות מים מתאימה, שימוש באדמה נכונה, גיזום ועוד.

השימוש באדניות גדולות עובר מהפך אקולוגי בו רבים בוחרים להשתמש באדניות עץ גדולות, במקום באדניות מפלסטיק, מטעמי קיימות, איכות המוצר ויעילותו לגידולים שבו.

אדניות גדולות - מה ניתן לגדל באדניות גדולות מעץ

אילו צמחים מוטב לגדל באדניות גדולות

לפני שנציג שורה של דוגמאות יש לומר, שעל מנת לגדל צמחים באדניות גדולות, אז מן הסתם אנחנו צריכים לאפשר שטח גדול לצמח בשביל לגדול. מאחר ואנחנו משתמשים באדנית גדולה, מוטב נגדל צמחים שיכולים לגדול לגובה וכן מסביב. פרחים וצמחים שיכולים לטפס היטב וכן לתפוס שטח נרחב מסביב. כך ננצל היטב את האדנית. שנית יש לומר שעלינו להציב את הצמחים במקומות אידיאליים ולא במקומות שיכולים להוות בעיה, למשל, מקום שהוא קרוב מדי לקיר או מקום שעומד מתחת לתקרה נמוכה, אז הצמחים לא יוכלו לגדול כמו שצריך.

מאחר ואנחנו משתמשים באדניות גדולות, אז מוטב שנשתמש בהן לשם גידול צמחים שיכולים להתאים לאדניות אלו. כך למשל, אנחנו יכולים להשתמש בצמחים מטפסים, כמו כן אנחנו יכולים להשתמש בשיחים של ממש, אלה יתפסו היטב את המקום באדנית ונוכל ליהנות מהם בצורה יפה.

חשוב לזכור שיש צמחים שלא יכולים לגדול באדניות, אלה חייבים קרקע, למשל פסיפלורה, לכן הם לא יכולים לגדול באדניות לעומת זאת תבלינים כן יכולים לגדול באדניות גדולות ומוטב להשתמש בהן.

אפשרות אחרת היא גידול ירקות, להבדיל מתבלינים שאפשר להתפשר על גידולן באדניות לא גדולות בהכרח, הרי שבמקרה של ירקות, מוטב לגדל באדניות גדולות מאחר והם צריכים שטח, גדלים להם ענפים, וכן שורשי הירקות זקוקים למקום נרחב. קחו בחשבון שיש ירקות שזקוקים גם להרבה מים ועל כן תהיו מוכנים לצריכת מים גבוהה מהרגיל בעת הגידול שלהם.

אפשרות נוספת היא גידול עצים באדנית, החל מעצים ננסיים ועד עצים של ממש. אלה יכולים להיות גם עצי פירות וירקות, אשר זקוקים לעומק עבור השורשים שלהם. היתרון בשימוש באדניות במקרים אלו, שאותם עצים יכולים להעניק צל על צמחים אחרים שגדלים באדניות אחרות וכן, כמו שאפשר להבין, הם יכולים להשאיר פירות וירקות מסוגים שונים. זו הסיבה שלא מעט אנשים בוחרים לרכוש אדניות גדולות ולגדל בהן עציצים ועצים מסוגים שונים.

Back to list

Related Posts