מאמרים

עצי הסקה המאוחסנים במחסן עצים

כאשר מתקינים קמין או אח בבית לצורך חימום בענת החורף חשוב מאד שיהיה מספיק מקום לאחסן את גזעי העץ כל עוד הם לא נמצאים בשימוש. ברוב הבתים הפרטיים כיום יש חדר שהוא מחסן לכל דבר ואפשר לעשות בו שימוש לצורך אחסנה של עצים להסקה.

חשוב מאד לקבל מהספק את ההנחיות איך הכי נכון ומומלץ לשמור על העצים על מנת שיישמרו לאורך עונת החורף כולה ולא ייגרמו להם נזקים. סכנה נוספת היא התקרבות של מזיקים או חרקים אשר עלולים לכרסם בעץ ולהפוך אותו ל-לא שמיש בהסקה.

כיום ישנם סוגים שונים של עצי הסקה ולכל אחד מהסוגים יש את ההנחיות הקשורות אליו בנוגע לאחסנה ושמירה כל עוד לא מוכנסים הגזעים אל תוך האח או הקמין. באופן כללי ניתן לומר שחשוב מאד לשמור את העצים במקום חשוך ויבש על מנת שלא יספגו לחות ולא יגיעו אליהם מכרסמים שונים.

ישנם לא מעט בתים פרטיים שכבר יש בהם מחסן עצים ואחסון בו של העצים יהיה הפתרון האידאלי עד שיגיע תורם של הגזעים המאוחסנים להיות בשימוש לצורך חימום הבית.

רכישה של עצי הסקה לצורך חימום

כיום ישנו עקרון אשר על פיו רוכשים המשתמשים את העצים המשמים אותם להסקה. הם רוכשים כמות גדולה של עצים אשר תספיק לעונת החורף כולה מבלי שהם יצטרכו לקנות כמות נוספת. רוב הספקים של עצים להסקה מאפשרים רכישה מרוכזת שכזאת ומדובר בעצם באפשרות משתלמת מאד גם עבורם.

כך הם מבצעים משלוח ושינוע של כמות גדולה של עצים פעם אחת בלבד לכל יעד או לכל לקוח ומסייעים ללקוח לסדר מחסן עצים בצורה שתהיה נוחה לשליפה של הגזעים בעת הצורך.

כאשר העצים מאוחסנים על פי ההנחיות וכמו שהספק ממליץ אין ספק שהם יחזיקו מעמד עד הימים האחרונים של עונת החורף הקרה. הם לא יספגו לחות, לא ייהרסו ולא ייאכלו על ידי מזיקים. מחסן עצים הוא הפתרון המושלם לשם כך וכאשר שוקלים להתקין אח או קמין כדאי מאד לשקול התקנה גם של מחסן כזה לצורך שמירה על עצים להסקה בלבד.

חימום חלל הבית באמצעות קמין או אח הוא חימום עמוק ויסודי המספק גם ניחוח או ארומה של סוג העץ שנבחר על ידי דיירי הבית. התחושה המתקבלת היא של חימום כפרי המדמה בית הממוקם בלב יער עבות, גם אם הבית בעיר.

Back to list