מאמרים

פתרונות עץ – כך חומר הגלם קובע

חשיבות סוג העץ ברהיטים מעץ - הללויה הארומה שבעץ

כאשר אנחנו בודקים מוצרי עץ, טבעי לנו לחשוב במובנים של אם המוצר או אכן מבוסס על עץ מלא או לא. אך כאשר נבחר להעמיק מעט בנושא, נגלה שמדובר במגוון רחב ועצום של מינים ותתי-מינים הנבחרים עבור מגוון רחב של פריטי עץ, רהיטים ומבנים.

בפנייתכם לחברת הללויה הארומה שבעץ, אינכם רק מבטיחים לעצמכם מחירים אטרקטיביים או שירותי התקנה והרכבה מקצועיים, כי אם בחירה נבונה ונכונה אל חומרי הגלם אשר ילוו את כל הפרויקט ומתחילתו ועד סופו.

עד כמה סוג העץ יכול להכתיב את התוצאה של המוצר הסופי? בואו נפרק את התשובה שלנו לגורמים.

עץ האורן

סביבת הגידול הטבעית של עץ האורן היא בחצי הכדור הצפוני.

לאור תנאי מזג האוויר החורפיים שמאפיינים את סביבתו, עץ האורן נחשב לעץ חזק מאוד והוא בעל דחיסות סיבים גבוהה.

העץ משתייך באופן כללי יותר למשפחת עצים הנקראת עצים גושניים. אלו הם עצים הנחשבים לקשיחים וחזקים מאוד, ונהוג להשתמש בהם בין היתר באתרי בנייה. ניתן גם למצוא אותו בפריטי ריהוט שונים דוגמת בסיסי מיטות מעץ אורן, כשהמטרה היא לאפשר יציבות מרבית ולהבטיח ששלדת המיטה לא תתעקם לאור המשקל הרב המופעל עליה הן בשל המזרן והן בשל משקל הגוף.

לצד היותו חזק, הוא נחשב לחלומם של נגרים שכן הוא מאפשר גמישות גבוהה בעיצוב. יתרון נוסף ובלתי מבוטל, טמון במחירו שנחשב למשתלם. הסיבה לכך נעוצה בעובדה שזהו עץ שצומח מהר, ולכן ההיצע גבוה.

עץ אלון

גם עץ האלון נחשב לחזק וקשיח מאוד.

לצד היותו חזק ניתן לעבד אותו באופן קל יחסית וכן ניתן לצבוע אותו במגוון צבעים, המאפשרים לו להיות חלק בלתי נפרד מרהיטים שונים לבית, וכן מפריטים גדולים יותר המיועדים לחצרות וקירות חיצוניים של מבנים.

לאורך החוזק הרב שלו, נהוג להשתמש בו לייצורם של רהיטים הנדרשים לעמידות גבוהה לרבות ספות ומיטות, וכן ניתן למצוא לו שימושים רבים בחביות יין וכן לפרקטים ודקים.

בעוד שעץ האורן נחשב לרגיש לזיהומי אוויר, הרי שעץ האלון עמיד יותר בנושא זה, ולכן ניתן למצוא לו שימושים רבים כחיפוי חיצוני למבנים, וכן בפרגולות.

בעוד שעץ האורן מיובא מחו"ל, בישראל ישנם שני מינים של עצי אלון, אך חשוב להיוועץ עם איש מקצוע, כדי לבחור את תת המין הנכון ביותר לפרויקט.

פלטות עץ רב שכבתיות

אך האם בהכרח עלינו לבחור בסוג עץ אחד? מנגד, יש לנו לעתים מאפיינים נהדרים שניתן לרתום בעזרת שילובם של מספר עצים גם יחד.

במקרה זה, כדאי להכיר את המונח פלטת עץ רב שכבתית. אלו למעשה קורות עץ המורכבות ממספר עצים המשתייכים למשפחת הגושן. באופן הזה, ניתן ליצור עץ חזק שמאפשר הקמת מבני עץ עמידים ואיתנים.

נהוג להשתמש בפלטות עץ בעיקר עבור פרגולות וכן עבור מרפסות רחבות ידיים.

Back to list