מאמרים

תכנון גינה בשילוב אלמנטים של עץ

שדרוג הגינה באמצעות עבודות עץ - הללויה

יותר ויותר בעלי דירות ובתים מבינים את היתרון שבסביבה פתוחה, אקולוגית וטבעית. לשם כך הם משקיעים יותר מתמיד בשירותי תכנון גינה מקצועיים, כדי ליצור סביבה טבעית ונעימה לשבת בה וליהנות מהאוויר הצלול, בלי לצאת (כמעט) מהבית. תוספת משמעותית ביותר לכל תכנון גינה הוא השילוב של אלמנטים מעץ: פרגולה, דק, אדניות, גדרות עץ ועוד. אז איך עושים את זה נכון?

פרגולת עץ לגינה

אחת התוספות שכמעט אי אפשר בלעדיהן היא הפרגולה. היא מאפשרת לכם ליהנות מהגינה שלכם גם בימי הקיץ החמים, מספקת צל נעים ומווסתת את האור המסנוור של השמש, מבלי לגרוע מחוויית הטבע והאוויר הפתוח. מדובר במבנה עץ או מתכת, לרוב נשען על עמודים ובעל גג עשוי קורות שלובות שמספקות הצללה. לפרגולה עשויה עץ יש יתרון בולט מבחינת היכולת שלה להשתלב עם עיצוב הגינה שעמלתם עליו, לשמור על התחושה הטבעית והאווירה ההרמונית.

התקנת דק מעץ בגינה

בוודאי שמתם לב שיותר ויותר גינות כיום כוללות דק מעץ שהופך את הגינה לפרקטית, נוחה ויוקרתית יותר, מבלי לפגוע בתחושה הטבעית והנינוחה של הגינה. אפשר למצוא אותם לא רק בבתים פרטיים, אלא גם במקומות ציבוריים, מסעדות, בתי קפה, בתי מלון וכו'. דק בגינה מאפשר לכם ללכת יחפים או אפילו ברגליים רטובות אם הוא מותקן לצד בריכה או מתחת לג'קוזי, כך שיהיה לכם משטח נעים לדרוך עליו ובאותו זמן תימנעו מסכנת החלקה ותשמרו על הניקיון. רבים בוחרים בדק מעץ במקום לשלב דשא בגינה שלהם. כך תחסכו בהשקיה ותחזוקה, מה שמקטין את ההוצאות וגם שומר על הסביבה.

צמחיה טבעית וסינתטית

כמובן שאף תכנון גינה לא יהיה שלם בלי לשלב בה אלמנטים צומחים. בין אם אתם מכוונים לעיצוב ים תיכוני, לגינה אנגלית מהודקת או לגן יפני אקזוטי – בחירת הצמחים הנכונה תשיג לכם בדיוק את האווירה שאתם מחפשים בגינה שלכם. כדאי לקחת בחשבון לא רק את המראה של הצמחים שאתם בוחרים לגינה, אלא גם את ההתאמה שלהם לאקלים ולתנאי השטח בבית שלכם. לבסוף, כמובן אל תשכחו לברר גם מה התחזוקה הנדרשת עבור כל סוג צמחיה. צמחים מסוימים דורשים השקיה מרובה שעלולה לעלות לכם סכום לא קטן בכל חודש, ואחרים זקוקים לדישון, ריסוס וטיפוח שוטפים.

פתרון מצוין למי שלא יכול לעמוד בהתחייבות הכספית הזו ובעבודת התחזוקה של צמחים טבעיים, יכול לפנות כיום לפתרונות צמחיה סינתטית שנראים טוב ממש כמו חבריהם הטבעיים, ואף מציעים כמה יתרונות בולטים על פניהם. צמחיה מלאכותית תדרוש מכם השקעה מועטה ביותר מרגע שבחרתם והתקנתם אותה בגינה, היא נראית תמיד במיטבה ואין סכנה שתמשוך מזיקים. דשא סינתטי במיוחד מומלץ למי שרוצה לשלב בריכה בגינה, או לבעלי ילדים שובבים שמשחקים בה.

Back to list